ביטקוין

כל מה שחשוב לדעת על הביטקוין - המטבע ששינה את עולם העסקים

בשנת 2008 נכנס לעולם המטבע שהיה עתיד לשנות את עולם הפיננסים והמסחר – מטבע הביטקוין. שנה לאחר מכן המטבע התחיל להיסחר והשאר –  היסטוריה. לאחר המכירה הראשונית שלו, ערכו של הביטקוין הלך ועלה בהתמדה, וכיום כולם חייבים להכיר את המטבע הווירטואלי המיוחד שהפך סדרי עולם.

 

ביטקוין – מטבע וירטואלי בעולם מתקדם

 

עבור אלו שטרם הכירו את המטבע הייחודי הזה, ביטקוין הוא מטבע וירטואלי שלא כפוף לאף גוף או בנק. המטבע העצמאי הזה הוא בעצם ישות ממחושבת ברשומה הקרויה שרשרת בלוקים" (בלוקצ'יין), וניתן להשתמש בו באמצעות תוכנה ייחודית המכונה "ארנק".

 

בדומה להיווצרות שלו, גם תהליך ההתקדמות של ביטקוין הוא מיוחד ולא דומה למטבעות רגילים. ביטקוין, אשר מבוסס על מערכות הצפנה (קריפטוגרפיה) מונפק בתהליך המכונה "כרייה" שבו תת-תהליכי חישוב המביאים להיווצרות של מטבעות חדשים.

 

 

ביטקוין - מטבע וירטואלי

 

 

ביטקוין – שימוש ודרכי תשלום

 

למרות היותו מטבע וירטואלי ולא פיזי, ביטקוין משמש לתשלומים שונים ברחבי העולם, והיתרון הבולט שלו הוא האפשרות לשלם איתו במגוון מקומות ולבצע העברה שלו ברחבי העולם במהירות. כדי לעשות זאת, חשוב שתהיה לאדם שמשתמש במטבע של ביטקוין גישה למחשב או לטלפון חכם על מנת שיוכל לגשת לארנק הווירטואלי המכיל אותו.

 

הסליקה של הכסף מתבצעת על ידי מנגנונים מיוחדים כיוון שכאמור, המטבע אינו כפוף לאף גוף ממשלתי או לבנקים. לכל ארנק שמכיל ביטקוין יש כתובת ייחודית שמיוחסת רק לו, בדומה למספר של חשבון בנק. וברגע שמתבצעת עסקה לא ניתן לבטל אותה. מערכת הכרייה והתשלומים של המטבע הווירטואלי הזה לא מאפשרת להסתיר עסקאות, וכאשר "מאבדים" את הארנק ואת הנתונים שהיו בו, לא ניתן להחזיר אותם.

 

ערכו של הביטקוין כיום עומד על כמה אלפי דולרים, אך אלו שמעוניינים לרכוש אותו יכולים לרכוש חלק ממנו, למשל שלישי או רבע ביטקוין ולחכות עד שהוא יושלם למטבע שלם לאחר תהליך הכרייה שלו.

מטבעות ביטקוין עשו מהפיכה בעולם הפיננסי, וכעשור לאחר היווצרותם, הם ממשיכים להכות גלים ברחבי העולם. בעזרת המטבע הייחודי הזה, ניתן לרכוש פריטים שונים ברחבי העולם במהירות הבזק וליהנות מגישה לכל רחבי העולם באופן שמטבעות רגילים פשוט לא מסוגלים לו.

 

ביטקוין