השקעה בזהב

רוצים להשקיע את כספכם ולהרוויח מכך? השקיעו בזהב! לפניכם כל הסיבות לעשות זאת

מנהלי תיקי השקעות רבים ממליצים על השקעה בזהב. המתכת היקרה בעולם נחשבת כהשקעה סולידית ובטוחה ביחס לאופציות אחרות כמו ביטקוין או דולר, במיוחד בתקופות בהן חלות תנודות משמעותיות בשווקים הפיננסיים והיחלשות הדולר או מטבעות אחרים.
לראייה, במהלך משבר הסאב פריים, מחירי הזהב עלו ומי שהשקיע בזהב הרוויח מכך יפה. מחירי הזהב הוכפלו בשנים שלאחר המשבר עד ששווי הזהב הגיע ב-5 לספטמבר 2011 לשיא של 1,895 דולר. מאז אומנם שווי הזהב ירד, אך הוא עדיין שומר על יציבות ויש אנליסטים שחוזים שהוא יעלה בהמשך, תלוי במצב השוק.

 

השקעה בזהב


אז מה הופך את הזהב להשקעה כדאית?

 

נתחיל מכך שהזהב הוא משאב מוגבל והייחוד שלו,יחד עם העמידות הגבוהה, הם אלה שיוצרים את הערך הגבוה שלו שתקף במבחן הזמן. תמיד יהיה ביקוש לזהב.
במקרים רבים, אם רכשתם זהב בצורה פיזית כתכשיט או מטבע זהב, הרי שהזהב מהווה משאב פיזי ומוחשי שניתן לאגור, להחזיק ולשמור אצלכם ובאחריותכם– בכספת או בכל מקום בטוח אחר. רכישת זהב היא סוג של תעודת ביטוח לעתיד. היא פחות נועדה לייצר תזרים מזומנים או הכנסה פאסיבית לרוב עבור השקעה בזהב כשנרצה לממש או כאשר הערך של הזהב ברשותנו יהיה גבוה במיוחד.

 

דרכים להשקיע בזהב:


רכישת תכשיטי זהב

 

אחת הדרכים הפופולאריות והנגישות היא באמצעות רכישת תכשיטי זהב. מדובר בנכס שהוא גם שימושי, ותוכלו לשאת עמכם. ניתן לקנות תכשיטי זהב מסוגים שונים, כאשר חשוב לבחון כמה קרט יש בתכשיט הזהב ומה משקלו. שווי הזהב עולה ככל שיש יותר קרט (K9, K14, K18, K21, K24) וככל שהזהב הטהור בתכשיט שוקל יותר. קיימים אמצעי מדידה לשקילת הזהב הטהור ומקומות המתמחים ברכישת או מכירת תכשיטי זהב, סוחרי זהב וחנויות תכשיטים, שיוכלו לייעץ לכם בנוגע להשקעה בתכשיטי זהב. הערך של התכשיט מושפע משווי בורסה עולמי. רכישת מטילי זהב

 

דרך נוספת להשקיע בזהב היא באמצעות מטילי זהב, כשחשוב להקפיד על מטילי זהב בהטבעת תו האיכות הבינלאומי Proof. מטיל זהב יכול להגיע בגדלים ובמשקלים שונים, שלרוב נעים בטווח של בין 10 גרם ל-100 גרם. עלות של מטיל זהב היא פונקציה של השווי הבורסאי של מטיל הזהב, כשהשווי נקבע לפי אחוז הזהב הטהור במטיל. את אחוז הזהב הטהור במטיל מתרגמים למספר קרט – לדוגמא, מטיל בעל 75% זהב טהור נחשב למטיל זהב בעל 18 קרט וכך מחשבים את שוויו. ניתן לרכוש ולמכור מטילי זהב דרך בנקים, חברות תכשיטים ועוד.

 

רכישת זהב


מטבעות זהב

 

השקעה נוספת בזהב אפשרת דרך רכישת מטבעות זהב. יש להבחין בין מטבעות זהב מסוג בוליונים, שהינם מטבעות שמשמשים כהשקעה בזהב ומטבעות זהב לאספנים. בעוד מטבע זהב לאספנים הינו בעל שווי נומיסמאטי, הרי שערכו של מטבע זהב בוליון הוא פונקציה של אחוז טוהר הזהב במטבע ומשקלו. ניתן להשקיע בבוליונים מארצות שונות וקיימים סוגים שונים של מטבעות זהב, כמו למשל, הקרוגראנדשהוא מטבע הבוליוןהשכיח ביותר בעולם ומטבע בוליון מסוג סוברין מבריטניה עליו מוטבע דיוקן מלך אנגלי. חשוב לדעת שהן רכישה של מטילי זהב והן מטבעות זהב מומלצת לביצוע בארץ. כיוון שרכישה של אלה בחו"ל עשויה לגרור תשלום פרמיה שתייקר את הרכישה באופן משמעותי. כמו כן, עלויות על משלוח, ביטוח המשלוח ועוד.

 

לסיכום

 

מאז ומתמיד זב היווה תעודת ביטוח ואפיק השקעה מומלץ למי שמחפש שיהיה ברשותו משאב נדיר, עמיד, שערכו עולה בעיקר בעת שינויים דרמטיים בשווקים הפיננסיים. בחרו חברה אמינה לרכוש ממנה תכשיטים, מטילים או מטבעות זהב או למכור לה את הזהב על פי ערכו הבורסאי בטיימינג הטוב ביותר או בתזמון הנכון עבורכם.